PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : با کدام کارگزاری کار میکنید ؟ چرا ؟ کدام کارگزاری برای کدام کار خوبه؟

Cowboy
05-26-2013, 09:42 PM
یکی از دلایل مهم پیشرفت در کسب وکار بورس ، داشتن کارگزاری با شرایط و امکانات خوب و مطمئن و مطلع از اخبار بازار میباشد و داشتن همچین کارگزاری مساوی است با داشتن آرامش بیشتر در زمان خرید و فروش سهم .
دوستان با گفتن و شرح اطلاعات خود از تجربه ی کار با کارگزاریهای مختلف یکدیگر را راهنمایی کنیم .متشکرم Rose

Cowboy
05-26-2013, 09:59 PM
خودم با کارگزاری مفید کار میکنم.
باید بهتون بگم که واقعا هر کارگزاری به یه دردی میخوره. یکی به درد اعتبار گرفتن. یکی به درد عرضه اولیه گرفتن. یکی امکانات نرم افزاریش خوبه یکی آنلاینش. یکی پشتیبانیش خوبه یکی اطلاعاتش و ... .
مفید امکانات آنلاینش واقعا خوبه و سایت پرتفو و اطلاعات و اخبار و آموزشیشم خوبه.در کل شرکت با سیپلینیه.اما تو اعتبار واقعا ضعف داره . شاید چون مشتریاش زیاده این جور فعالیتاش کمه. همچنین تو عرضه اولیه ضعیف کار میکنه . تماس تلفنیشم خیلی سخته و همیشه تو صف می مونی. فک میکنم برای شروع کار تو بورس با سرمایه کم واقعا خوبه ولی برای کسانی که سرمایه بالایی دارند و دنبال اعتبار گرفتن و تماس تلفنی لحظه ای هستند خوب نیست .

aramm
05-26-2013, 11:21 PM
سلام

من اول با کارگزاری مفید بودم و بعد که دیدم برای شخص ارزشی قائل نیستند و حتی برای عرضه اولیه هیچگونه خدماتی نمیدهند به کارگزاری فارابی رفتم

برای عرضه اولیه تا به الان خدمات خیلی خوبی بهم داده اند

البته یکی دو بار بعلت تماس منشی برای ریختن به حساب مبلغ بدهی کلنجار رفته ام ولی بسیار با احترام در اصفهان برخورد کرده اند
درخواست وجه 24 ساعته مبلغ بالا گرفته ام
بدهی هم مبلغ بالا داشته ام و حدو 3 تا 5 روز هم بهم فرجه داده اند ولی یکم منت سرم گذاشته اند که هر جا بهتره و بیشتر اعتبار و زمان موعد میدهند بروید انجا

خداییش بد نبود ولی برای نوبت صف خرید اولیه نوبت خیلی خوبی بهشون نمیرسه و گفته اند باید سیستم عوض بشه و بزودی عوض میشود ..!!

هر کارگزاری برای خودش معایبئ و محاسنی دارد

یا علی مدد

تازه کار
05-27-2013, 02:03 PM
من با بانک ملی کار میکنم.
با شخص کارگزار در شیراز بسیار راحت هستم و در مواقع نیاز کارهایی که خواسته ام برایم انجام داده ولی با سیستم خدمات خود کارگزاری خیلی مشکل دارم. از همه مهتر نرم افزار آنلاین شان است که خیلی قطع و وصل میشود.
در عرضه اولیه ها معمولا خود کارگزار برایم تخصیص میدهد و البته خودش هم معمولا میفروشدشان. تقریبا 2 برابر سهمیه ای که به آنلاینها میدهند, تخصیص میدهد. تنها موردی که تخصیص نداد شتران بود که سر همین دعوای شدیدی با تمام سیستمشان کردم و حتی چند روزی رفتم با مفید کار کردم.
اما مفید واقعا از اینها بدتر بود. زنگ میزدی, جواب نمیدادند یا جواب سربالا میدادند. برای عرضه اولیه هم میگفت سهمیه استیشن برای مشتریان خاص است! خلاصه با اینها هم یک دعوای درست و حسابی کردم و داشتم میرفتم بانک کشاورزی که خود نمایندگی بانک ملی در شیراز با صحبتهایی که با هم داشتیم به توافق رسیدیم. از آن زمان بیشتر هوایم را دارد.

اعتبار هم من فقط یک بار استفاده کردم: ماه گذشته برای خرید فراور و شاراک, یکبار هم زمانیکه قصد حمایت از فنوال را داشتم و داشتم خرید میکردم, قول 50 میلیون تومان اعتبار بدون سررسید پرداخت را داد که البته نیازی نشد.

این سیستمهایی که مفید ارایه میدهد هم به درد من نمیخورند. تنها مزیتشان نرم افزار بهتر آنلاینشان بود.

خیلی طولانی شد و میخواهم بروم ناهار... بعدا در مورد اینکه شرایط یک کارگزار خوب از نظر من چیست, بیشتر مینویسم.

golkaran
05-28-2013, 01:20 PM
من با سامان و پارسیان کار می کنم
پارسیان توی تسویه هاش منظم تره.
هیچکدومشون به گردش حساب من اعتبار نمیدن
الان دنبال یه کارگزاریم که گردش حساب 100تومنو بهم اعتبار بده
دوستان پیشنهادی دارید؟؟؟؟؟

محسن
05-28-2013, 03:14 PM
تجربه ای که بدست آوردم اینه که کارگزاری که خلوت تر باشه صد البته مزایای دیگه ای هم داره..

riskman
05-28-2013, 10:27 PM
تجربه ای که بدست آوردم اینه که کارگزاری که خلوت تر باشه صد البته مزایای دیگه ای هم داره..

برعکس من به همین علت و به دلیل تازه کاری به کارگزاری دنیای خبره رفتم ! اون موقع هرچی درخواست خرید گذاشتم رو 3.5+ ( مثبت کامل) می خرید و فروشهامو رو 3.5- انجام میداد ! خیلی مشکوک شدم ! یه دفعه که صدرامو تو صف خرید رو منفی کامل فروخت دیدم سهم اصلا" منفی معامله نشده ! خدا لعنتشون کنه ! ناشی بودم و دنبال شکایت نرفتم!
به ناچار اومدم بیرون و به حساب مشهور بودن به کارگزاری آبان رفتم ! سرویس دهی و پشتیبانیشون عالیه و تو عرضه اولیه هم بد نیستند! فقط حیف هیچ رقمه بهم اعتبار ندادند! اما من راضیم!

Hekmat
05-28-2013, 11:15 PM
سلام
من با مهرآفرين كار مي كنم
راضيم ... تا حالا نشده كه به تلفنم جواب ندن... آنلاينشون رايان هست ولي برا من كه زياد آنلاين كار نمي كنم زياد مشكلي نيست
اعتبار هم تا حالا نخواستم .... فقط تا 2 الا 3 ميليون اگه بدهكار بشم تا يه هفته چيزي نمي گن
قسمت ماليشون خيلي خوبه ... خيلي سريع سند ها رو وارد مي كنن و در مورد پرداخت پول هم مشكلي ندارن
تنها مشكلي كه دارم عدم يا كم تخصيص دادن عرضه اوليه هست كه اون هم مشكل خاصي نيست

Cowboy
05-31-2013, 03:46 AM
متاسفانه سوء استفاده در خیلی از کارگزاریها به امری عادی تبدیل شده .
وجود ضعف در قوانین و ضعف نهاد ناظر از یک سو و نا آگاهی خیل زیادی از سهامداران از سوی دیگر موجبات این سو استفاده های کلان را فراهم کرده است.
برای مثال : ضعف در همین قانون سهمیه ی جدا در عرضه ی اولیه برای آنلاینها . اگه اشتباه نکنم یکی از ناراحتی ها ی من و خیلی از شماها عدم تخصیص مقدار درخواستی سهم در عرضه های اولیه است. قانونی که هدفش بیشتر ، سود رساندن به سهامدار خرد واقعی بوده است ولی در عمل زیاد اینطور نیست .
همین باعث میشه که بیشتر به دنبال کارگزاری با وجدان یا حتی کارگزاری با کارمندان با وجدان باشیم تا کارگزاری بزرگ و با امکانات خوب!
به کمک یکی از دوستان یه جدول آماری از معاملات ( آنلاین و غیر آنلاین) کارگزاریهای موجود رو دارم درست میکنم که اگه براتون جالب بود تو تاپیک میارم تا ببینید.
تجربیات تلخ و شیرینمون از کارگزاریهای مختلف رو از هم دریغ نکنیم Rose

Hekmat
05-31-2013, 10:06 AM
سلام
اين موضوع خريد آنلاين عرضه اوليه برا من هم جالب بود
در مورد خراسان ... سهميه آنلاين 2000 تا بود كه من تونستم خريد كنم ولي يكي از دوستان كه با كارگزاري بانك سامان كار مي كنه ..نمي تونست سفارش وارد كنه .. با كارگزاري تماس گرفت ... گفتن سفارش اينترنتي بذار بهت اختصاص مي ديم ....

*فرياد*
05-31-2013, 12:13 PM
سلام.
دوستان نظرتون درمورد امكان جديد كارگزاري مفيد (پلكان) چي هست. بنظرتون واقعي هست؟

h.pasha20
05-31-2013, 12:49 PM
سلام.
دوستان نظرتون درمورد امكان جديد كارگزاري مفيد (پلكان) چي هست. بنظرتون واقعي هست؟

من از گرفتن پول زودتر از موعدش استفاده کردم فقط که مشکلی نداشت

*فرياد*
05-31-2013, 06:49 PM
من از گرفتن پول زودتر از موعدش استفاده کردم فقط که مشکلی نداشت
تو خوده سايتش زده از اسفند 91 به اين طرف امتياز هاي خريد و فروش اعمال ميشن. براي شما اعمال شدن؟ من چند روزه پلكان فعال كردم ولي براي من امتياز هاي خريد و فروشش اعمال نشده.
اين پاداش گرفتن پول زودتر از موعد، وقتي فعال كنيم تو قسمت درخواست وجه تازيخ هاي درخواست اتوماتيك تغيير داده ميشن؟! براي شما اينجوري شد؟

Cowboy
05-31-2013, 09:06 PM
تو خوده سايتش زده از اسفند 91 به اين طرف امتياز هاي خريد و فروش اعمال ميشن. براي شما اعمال شدن؟ من چند روزه پلكان فعال كردم ولي براي من امتياز هاي خريد و فروشش اعمال نشده.
اين پاداش گرفتن پول زودتر از موعد، وقتي فعال كنيم تو قسمت درخواست وجه تازيخ هاي درخواست اتوماتيك تغيير داده ميشن؟! براي شما اينجوري شد؟
برای من هم امتیاز معاملات سال 91 احتساب نشده بود. یه میل زدم براشون بعد 1 هفته درست شد ولی معاملات امسالمو کامل امتیاز نداده.
هنوز طرحشون اول راهه و مشکلات زیاد داره زیاد نمیشه روش حساب کرد دست کم فعلا.
این طرحها به شرطی مفید هستند که هم امتداد داشته باشند هم مدیریت مناسب و خلاق.

h.pasha20
05-31-2013, 09:08 PM

بله فعال شد برای من البته بعد از دو هفته امتیازات معاملات آنلانیم اضافه شد.
بله وقتی میخوای پول درخواست کنی از فردای هرروزی که بخوای میتونی پولتو بگیری من که فقط نصف پولمو زدم بیاد تو حسابم اما کل پولمو فرستاد همون 1 امتیازم فقط کسر کزد

Cowboy
06-03-2013, 04:56 AM
بعد از مطرح کردن یکی از مشکلات اصلی کار با بروکر یا کارگزاری (عرضه اولیه ها ) به یکی دیگر از مشکلات اصلی اشاره ای کوتاه می کنم و اون اعتبار هست .

اول دادن اعتبار از دید کارگزار رو در نظر می گیریم. خب میدونیم که کارگزار به ما اعتبار خرید میده تا ما تعداد بیشتری معامله انجان بدیمو اون هم پول بیشتری از معاملات بیشتر ما نصیب خودش کنه پس اونا عاشق چشم و ابروی ما نیستن که به ما اعتبار میدن.
حالا فرض کنیم که بازار خوب و سبزی داریم و ما تقاضای اعتبار از کارگزاریمون می کنیم و یا اون به ما پیشنهاد میده ( البته با توجه به سوابق ما ).
خب به فرض اونها اعتبارو میدنو ما سهامدار زرنگ و با هوشی هستیم و با نشاط خریدو فروش میکنیم و هم سود خوبی میکنیم و هم کارگزار پول خوبی از معاملات ما و کارمزد اعتبار درمیاره. اما اگر ما سهامدار ضعیفی باشیم و کار نابلد ، در این صورت هم ضرر معاملاتمون که معمولا بیشتر از ضرر با پول خودمونه رو میدیم و هم کارمزد اعتبارو باید بدیم .اما باز به کارگزارمون سود میدیم چرا که هم کارمزد معاملات و هم کارمزد اعتبار رو میگیره از ما.
حال وقتی در بازار بد و قرمز ما از اعتبار استفاده کنیم . در این حالت که بازار قرمزه و تعداد معاملات به وضوح خیلی کم میشه کارگزار به دادن اعتبار بیشتر رضایت داره تا تعداد پایین معاملاتو جبران کنه. در این مواقع سهامدار باید قدر باشه تا ضرر نکنه.

پس در 2حالت به سود کارگزاره پس چرا کارگزار برای دادن اعتبار اینقدر سخت میگیره و به زور اعتبار میده ؟!!!
اولا خب هستند افراد باهوش و فرصت طلبی که با داشتن اطلاعات کامل از قوانین و ضوابط و نقاط ضعف آنها از این اعتبارات سوء استفاده کرده و کارگزارو به نوعی دور میزنند و ضرر زیادی به آنها وارد می کنند. دوما کارها و هزینه های مربوط به قراردادهای اعتباری کمتر از گردش مالی صد میلیون در ماه ، بیشتر از سودهایی است که از آن بدست می آورند.
(منتظر نظرات و دیدگاه شما درباره ی اعتبار هستیم)

Cowboy
06-09-2013, 05:46 PM
کارگزاران برتر دو ماه نخست سال 92 از لحاظ ارزش کل معاملات معرفی شدند.

1- شرکت کارگزاری بانک ملت در این بازه بیش از 50% از کل ارزش معاملات بورس تهران رو به خودش اختصاص داد . ( این رتبه به دلیل عرضه های سهام عدالت و معاملات بانک ملت بوده است )

2- شرکت کارگزاری بانک ملی ایران با 9/65 % .

3- شرکت کارگزاری خبرگان سهام با 9/18 % .

4- شرکت کارگزاری صبا تامین با 1/77 % .

5- شرکت کارگزاری تامین سرمایه نوین با 1/72 % .

6- شرکت کارگزاری مفید با 1/61 % .

7- شرکت کارگزاری آگاه با 1/25 % .

8- شرکت کارگزاری آراد ایرانیان با 1/12 % .

9- شرکت کارگزاری کاسپین مهر با 94/. % .

10 - شرکت کارگزاری نهایت نگر با 94/. % .

در انتهای این جدول هم 4 کارگزاری آبتین استاک با 6./. % _ پارس ایده بنیان و دنیای نوین با 4./. % و شرکت کارگزاری کالای کشاورزی با 2./. % قرار دارند .

ghahramani66
06-10-2013, 11:00 AM

دوستان اگه برای آتی دنبال کارگزار خلوت می گردند کارگزاری بهمن خوبه، البته سهام هم داره
83327131- 83327331

shabkoocheha
06-10-2013, 03:19 PM
دوستان اگه برای آتی دنبال کارگزار خلوت می گردند کارگزاری بهمن خوبه، البته سهام هم داره
83327131- 83327331

مخصوصا مسوول آنلاین سرکار خانم قاسمی که خیلی مودب و خوش برخورد هستند
ولی از قسمت اینترنتی این کارگزاری راضی نیستم دلسوز نیستند و گاهی برخورد خوبی ندارند