لوگو شرکت سرمایه سازان آرمین فرتاک

سرمایه‌گذاری جایگزین

سرمایه‌گذاری جایگزین

سرمایه‌گذاری جایگزین به انگلیسی (Alternative investment) به سرمایه‌گذاری‌هایی اطلاق می‌شود که به شیوه‌ای غیر از شیوه‌های متعارف سرمایه‌گذاری مانند سهام، اوراق قرضه، پول نقد یا سرمایه انجام می‌شود. روش‌های سرمایه‌گذاری جایگزین در چند دهه اخیر به سرعت رشد کرده‌اند و به بخشی از جریان اقتصاد جهانی تبدیل شده‌اند. سرمایه‌گذاری‌های جایگزین معمولاً برای سرمایه‌گذارانی جذاب است که به دنبال سرمایه‌گذاری با بازده بالاتر هستند. سرمایه‌گذاران نهادی و افرادی که دارایی معتبر و با ارزش بالا دارند، بیشترین سرمایه‌گذاران در این کلاس دارایی هستند.
بدیهی است سرمایه‌گذاری‌های جایگزین، علی‌رغم سودآوری بالا با ریسک زیادی نیز همراه می‌باشند.

سرمایه گذاری جسورانه یا سرمایه گذاری جایگزین

سرمایه‌گذاری جسورانه

سرمایه‌گذاری جسورانه فرایندی است که طی آن وجوه جمع‌آوری شده از سوی سرمایه‌گذاران همراه با کمک‌های مدیریتی افراد متخصص و با تجربه، در اختیار شرکت‌های نوپا و دارای توان بالقوه برای رشد و توسعه، قرار می‌گیرد. سرمایه‌گذاران جسورانه با مالکیت در سهام شرکت‌های نوپا منابع مالی مورد نیاز را فراهم نموده و برای پوشش ریسک سرمایه‌گذاری خود و کسب سود بیشتر، در اغلب اقدامات این شرکت‌ها به صورت فعالانه مشارکت نموده و همواره با جهت‌گیری بلندمدت، تجربیات و تخصص خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌دهند تا در آینده به بازدهی مالی قابل توجهی دست یابند.

استفاده‌کنندگان از خدمات صندوق جسورانه

سرمایه‌گذاری کالایی به سرمایه‌گذاری بر روی انواع و اقسام کالاها اطلاق می‌گردد. متأسفانه در بازار سرمایه ایران، سرمایه‌گذاری در این حوزه علی‌رغم جذابیت و کارکردهای فراوان، مغفول واقع شده است و احتمالاً دلیل اصلی آن، فقدان ابزارهای مناسب و عدم انجام آگاه‌سازی درست و اعتمادسازی اصولی می‌باشد.

مقایسه ملک ها

مقایسه