لوگو شرکت سرمایه سازان آرمین فرتاک

تامین مالی

تامین مالی ملکی (خدمات تامین مالی جمعی در قالب تعاون)

تامین مالی به فرآیندی اطلاق می شود که تامین سرمایه موردنیاز برای فعالیت‌های اقتصادی، خرید تجهیزات و سرمایه‌گذاری انجام می‌ شود.
محدودیت در تامین منابع مالی، اصلی‌ترین عامل بازدارنده پیش روی انبوه سازان جهت توسعه بخش تعاون مسکن می باشد.با توجه به عدم امکان تامین تمامی منابع مالی تعاونی های مسکن از سیستم بانکی، تامین مالی از بازار سرمایه ملکی به ضرورتی انکارناپذیر تبدیل شده است.

شرکت‌ سرمایه سازان آرمین فرتاک، به عنوان واسطه بین شرکت سازنده تعاونی و عامه سرمایه‌گذاران، می‌توانند تامین مالی و جذب سرمایه را در قالب خدمات مشاوره عرضه، پذیره‌نویسی، تعهد پذیره‌نویسی و بازارگردانی را در فرآیند ساخت ارائه نمایند.

در یک طبقه‌بندی کلی، روش‌‌های تامین مالی به دو طبقه تامین مالی از طریق ابزارهای مالکیتی (سرمایه‌ای) و تامین مالی از طریق ابزارهای استقراضی (بدهی) تقسیم می‌‌شوند.

تامین مالی یکی از عوامل کلیدی در پروژه‌های عمرانی است. تامین منابع مالی می‌تواند به عنوان یک چالش بزرگ در انجام پروژه‌های عمرانی مطرح باشد. در این مقاله، به بررسی راه‌های مختلف تامین مالی پروژه‌های عمرانی پرداخته می‌شود.

  • ارائه راهکارهای بهینه تامین مالی متناسب با شرایط پروژه
  • سرمایه‌گذاری در طرح‌های نوآور و پُربازده در قالب خرید سهام، سرمایه‌گذاری خطرپذیر (VC) و شتاب‌دهی (Acceleration)
تامین مالی پروژه های سرمایه گذاری ملکی

روش‌‌های تامین مالی

تهاتر

تهاتر، یکی از روش‌های برتر برای تأمین منابع مالی در پروژه‌های عمرانی و ساختمانی است. به عنوان مثال، در صورت مشارکت در ساخت یک پروژه، یک طرف زمین را به طرف دیگر انتقال می‌دهد و طرف دیگر نیز به جای پرداخت نقدی، با توافق یکدیگر واحد‌ها را تقسیم می‌کند. تهاتر املاک به شکل‌های مختلفی انجام می‌شود، از جمله با املاک دیگر، خودرو، کالا، و مصالح ساختمانی. تهاتر با مصالح ساختمانی یکی از انواع رایج تهاتر است و فروشندگان مصالح ساختمانی بخشی از ملک را به عنوان مقابل مصالحی که به سازندگان ارائه می‌دهند دریافت می‌کنند.

ابزارهای استقراضی (بدهی)

روش‌های تامین مالی بدهی به معنای تامین منابع مالی مورد نیاز به روش استقراض از سرمایه‌گذاران خارج از سهامداران شرکت می‌باشد. از جمله مزایای عمده استفاده از روش‌های تامین مالی بدهی می‌توان به ایجاد سپر مالیاتی، حفظ درصد مالکیت سهامداران (خصوصاً در مواردی که منابع مالی برای دوره زمانی محدودی مورد نیاز است) و حفظ سود باقیمانده اشاره نمود. از طرفی استفاده از روش‌های تامین مالی بدهی ضمن کاهش جریان نقدی آزاد شرکت‌ها و افزایش ریسک اعتباری، مستلزم دارا بودن وثائق کافی می‌باشد.

این کمیته مسئول نظارت بر کار حسابرسان داخلی و مستقل، پیشنهاد حسابرسان مستقل به هیات‌مدیره یا سهامداران به منظور انتصاب، تعیین حق‌الزحمه و پیشنهاد عزل حسابرسان مستقل، تعیین و بازنگری حوزه‌ها و دفعات حسابرسی، دریافت گزارش حسابرسی و نیز کسب اطمینان از انجام اقدامات اصلاحی به موقع و صحیح توسط مدیریت برای کنترل ضعف‌‌ها، عدم تطابق با سیاست‌ها و قوانین و سایر مشکلات شناسایی شده از سوی حسابداران است.

ابزارهای مالکیتی (سرمایه‌ای)

روش‌های تامین مالی سرمایه‌ای به روش‌هایی گفته می‌شود که وجوه مورد نیاز از محل حقوق صاحبان سهام تامین‌شده و تامین‌کنندگان وجوه در زمره مالکان شرکت قرار می‌گیرند. از جمله مزایای عمده استفاده از روش‌های تامین مالی سرمایه‌ای می‌توان به تقویب بنیه مالی شرکت، ارتقای جایگاه اعتباری و دستیابی به منابع مالی بلندمدت اشاره نمود.

مقایسه ملک ها

مقایسه